studio kerere tetovani piercing informace kontakt

Informace

Místa pro piercing

Nejběžnější místa pro piercing:


uši

Na propichování tenkými šperky jsou uši nejméně vhodné. V uchu leží mnoho akupunkturních bodů ovlivňujících celé lidské tělo. Jehly i šperky používané na piercing jsou natolik široké, že nemohou akupunkturní body přímo poškodit ani ovlivnit. Při akupunktuře se používají velmi tenké jehličky zavedené přesně do bodu, který má být ovlivněn. Měňte si často povlečení polštáře, snažte se spát tak, aby jste na piercing netlačili.

nos

Velmi opatrně smrkejte. Po koupeli v horké vodě v důsledku roztažení vpichu dávejte pozor na zaháknutí o prsteny nebo osušku. Část náušnice, která přichází pravidelně do styku s hlenem, pravidelně čistěte vatovou tyčinkou.

bradavky

Měňte si co nejčastěji spodní prádlo, do podprsenek doporučuji výstelky z kosmetických ubrousků nebo jiného čistého savého materiálu. I několik dní po zákroku mohou bradavky krvácet. Snažte se nespat na břiše. Dávejte pozor, abyste o piercing nezavadili při svlékání a oblékání.

obočí

Při mytí vlasů dávejte pozor, aby se do rány nedostal šampon. Krytí rukou je nejjednodušší ochrana. Při svlékání a oblékání si dávejte pozor na vytržení šperku.

jazyk, rty, brada

Po každém jídle použijte na výplachy ústní vodu po dobu jedné minuty. Kromě toho si proplachujte ústa solí rozpuštěnou ve vlažné vodě: nejméně 5x denně po dobu jednoho týdne. Nekuřte a nepijte alkohol, co nejdéle to vydržíte. Hluboké polibky a orální sex si nedopřávejte alespoň první týden od zákroku. Pijte hodně studené vody, cucejte kostku ledu, málo mluvte, nejezte kořeněná, kyselá ani tuhá jídla – nejméně jeden týden. Rány v ústech jsou přirozeně dezinfikovány slinami a hojí se poměrně snadno a rychle.

břicho

Náušnice v pupíku sice působí úžasně sexy, ale špatně se hojí. Vpich zasahuje poměrně hluboko do kožní řasy, díky nedostatku prostoru na důkladné čištění a stékání potu může být jeho hojení zdlouhavější. Šperk je v místě, kde se neustále pohybuje a namáhá, při dlouhodobém sezení se jej snažte aspoň na chvíli uvolnit a vyvětrat. Na prvovpichy jsou ideální kroužky, se kterými se dá pootáčet, tím se lépe dostává k ráně vzduch a je možné oba vstupy šperku bez problémů čistit. Piercing pupíku vyžaduje ze všech piercingů lidského těla nejdůslednější pravidelnou péči. První fáze hojení skončí nejdříve po jednom měsíci.

genitálie

Nejméně na jeden měsíc je třeba vynechat sex. Pokud to nevydržíte, vždy používejte kondom. Čistěte šperk před a po každém styku. Minimálně jednou denně si měňte spodní prádlo. Používejte lubrikační gely, nesmí však obsahovat látku nonoxynol-9. Piercing v genitáliích se hojí velmi rychle, protože ránu přirozeně dezinfikuje kyselina močová.

Najdou se i různí „odborníci“ popírající piercing lidského těla pro jeho závadovost a různá zdravotní rizika. Vzhledem k celosvětové rozšířenosti a oblibě piercingu bez podložených faktů a případů zdravotních potíží jeho uživatelů, je třeba tyto názory brát s nadhledem.

Piercingové šperky vsazené do různých částí těla se staly celosvětovou módou. Pokud zákrok provádí zkušený odborník a použije kvalitní šperk, není třeba mít žádný strach. Bolest se dá vydržet, navíc k podobným rituálům i patří.

Pro Vaši představu znázorněno na desetibodové stupnici:

1: téměř bezbolestné ------------- 10: nedá se vydržet
  1. uši
  2. obočí, tváře, rty
  3. jazyk a genitálie
  4. pupík a chrupavky
  5. nos
  6. dámské bradavky
  7. mužské bradavky

Bolestivost je záležitost subjektivní, každý ji vnímá jinak, záleží i na technice a zkušenostech piercera. Důležité faktory jsou duševní a fyzický stav, celkové vzrušení a hlavně Vaše vlastní přesvědčení dobrovolně podstoupit rituál propichování.

Běžná údržba piercingu:

  • pokud to není nutné, přelep ani náplast nemusí být použita.
  • propíchnuté místo udržujte v naprosté čistotě až do úplného zhojení.
  • vpich není třeba mazat, pouze při silné bolesti, trvající více jak jeden týden mě kontaktujte, případně můžete použít hojivé masti Ychtoxil nebo Bactroban.
  • vpich můžete léčit i studeným odvarem z heřmánku nebo řepíku, dá se jím také po jídle vyplachovat piercing jazyka, rtu a tváří.
  • při piercingu jazyka se stravujte první týden tekutou nebo kašovitou potravou jako jsou přesnídávky, jogurty, dětská výživa, nebo vlažnými vývary. Z mléčných bakterií v jogurtech může vzniknout žlutý či žlutozelený povlak, který za čas zmizí, doporučuji cucání kostky ledu na snížení otoku.
  • vpich se hojí od jednoho týdne do jednoho měsíce (výjimečně i déle), záleží na umístění, citlivosti kůže i následné péči.
  • pokožka v místě vpichu může být zarudlá, citlivá na dotek, bolet nebo svědit.
  • v prvních dnech může docházet k lehkému krvácení, zejména u piercingu pohlavních orgánů a bradavek.
  • v místě vpichu a na šperku se může usazovat bělavý nebo nažloutlý výtok (není to hnis), tuto zaschlou lymfatickou tekutinu je třeba s citem po navlhčení odstraňovat.
  • okolní tkáň se rovněž může v průběhu hojení ke šperku pevně přimknout, což znesnadňuje manipulaci se šperkem za sucha.
  • u žen v těhotenství se ozdoby hned vyndávají (pupík, bradavky, genitálie), nebo se mohou nahradit bioplastovou strunou.
  • na žádné místo vpichu a na šperk si nikdy nenanášejte make-up ani jiné krycí a parfémované kosmetické prostředky

nahoru

Partneři Copyright © 2010 Kerere.cz. Design: Body Art Kerere and SURFACE.        Autorská práva.