studio kerere tetovani piercing informace kontakt

Informace

Piercing: Pierce znamená v angličtině probodnout, prorazit, provrtat. Piercing je označení pro zdobení těla, kdy je propíchnuta okrajová část těla a následně zaveden šperk z materiálu, který tělo přijme a vytvoří zhojený kanálek okolo něj. Nejlépe snášený a přijímaný materiál je titan nebo bioplast.

Materiály používané pro piercing:

KOVY:

Chirurgická ocel, mezi veřejností nejznámější, má různé třídy a kvality, řada 200 obsahuje chrom, nikl a mangan, řada 300 obsahuje chrom a nikl, řada 400 obsahuje chrom a řada 500 má nízký obsah chromu. Evropským standartům pro použití do zcela zhojených piercingů vyhovují pouze třída 316L-s nízkým obsahem uhlíku a 316 LWM-s nízkým obsahem uhlíku tavená ve vakuu, tyto třídy obsahují maximálně 0.05% niklu, přesto pokud máte alergii na nikl nejsou vhodné ani na občasné nošení.

Titan:

oproti chirurgické oceli má pouze poloviční hmotnost, lze ho anodizovat a tím tónovat povrch šperků do celé řady barevných odstínů. Titan třídy 23 (Ti6AL4VELI) je celosvětově standartizovaný pro použití do medicínských přístrojů, srdeční chlopně, kardiostimulátory a endoprotézy jsou vyráběny z titanu třídy 23, jehož biokompatibilita je v lékařských kruzích vysoce hodnocena. Titanu třídy 23 byl americkým úřadem ASTM (sdružení pro testování a materiály) udělen status „F“, umožňující správě FDA (úřad pro potraviny a léčiva) odsouhlasit jeho používání při výrobě medicínských výrobků s trvalým kontaktem s lidskými tkáněmi. Přísnější světová měřítka pro udělení atestu už neexistují.

Veškeré šperky z titanu G23 jsou intenzivně leštěny, kvůli jejich lepšímu přijetí tkáněmi a také kvůli dekorativnímu efektu, pokud je dále pokovován, jsou jeho barevné odstíny velmi jasné a živé. Titan třídy 23 smí být dle směrnic EU používán do všech prvotních piercingů. Všechny šperky mají mikroskopicky hladký povrch a jsou extrémně chemicky i mechanicky stabilní.

Zlato:

24karátové zlato obsahuje 100% tohoto kovu, je však díky své měkkosti pro výrobu piercingových šperků nevhodné, 14ti (třída 584) a 18ti (třída 750) karátové, nebo bílé zlato v kombinaci s palladiem je vhodné pro použití na piercing, díky jeho tvrdosti je možné vyříznout do něj vnitřní a vnější závity, které se ani po opakovaném použití nepoškodí. 9ti karátové zlato (třída 375) obsahuje pouze 37.5% zlata a 62.5% nečistého slitinového kovu. Existuje spousta případů z běžného života i klinické praxe, které poukazují na odmítání takto nekvalitního materiálu organismem, tyto zlaté slitiny viditelně korodují a navíc uvolňují do organismu ionty kovů a tím jej kontaminují.

Stříbro:

se nikdy nesmí používat do čerstvých a nezhojených piercingů. Ve vlhkých oblastech (pupík, ústa) dochází k uvolňování kysličníků stříbra a kůže se tam může trvale zabarvit do černa.

Sklo:

Sklo patří ke skupině látek s jedinečnými vlastnostmi, označované jako přechlazené kapaliny. Tyto kapaliny přecházejí do pevného stavu bez jakékoliv zjevné změny ve struktuře. Většinou se jedná o umělé sklo (vyrobené člověkem), existují také skla přírodní, například obsidián a sopečné sklo. Pro zdobení těla je sklo prověřeným materiálem s vynikajícími vlastnostmi. Jej již svou podstatou hypoalergenní, tj. bez možnosti způsobovat jakékoliv alergie. V medicíně je požíváno jako nereagující báze, nejběžněji při chirurgické úpravě lícních kostí.

Velmi dobrá slučitelnost skla s živými tkáněmi z něj činí zcela kompatibilní materiál vhodný pro výrobu implantátů a piercingových doplňků.

NEKOVY:

Silikon:

veškeré atestované silikonové doplňky jsou testovány pro nepřetržitou 30ti denní aplikaci, přesto jejich dlouhodobé umístění v ústech je nehygienické a je třeba je pravidelně čistit, jsou vhodné spíše na krátkodobé použití, například na párty.

Fluoro:

nová generace polymerů (akrylátů) je vhodná pro používání při rozšiřování piercingů, jsou lehké, průhledné a k dostání v různých barevných škálách. Nevýhodou je jejich křehkost, v ústech může dojít k jejich rozkousnutí.

Nylon, teflon a bioplast:

používají se ve formě vlákna do piercingů, které si žádají ohebnost a poddajnost. Nejsou vypuzovány z míst, kde by kovový piercing nevydržel více jak jeden měsíc, například tváře, krk, dekolt, genitálie. Díky své měkkosti a výbornému snášení v živých tkáních jsou vhodné i pro aplikaci šperků, které jsou trvale ve styku se zubní sklovinou, zubními krčky a dásněmi. Pro těhotné ženy jediná vhodná varianta k udržení průchodnosti piercingového kanálku. Na konce vlákna se speciálními kleštěmi vyřízne závit a dají se na něj našroubovat všechny dostupné piercingové komponenty-kuličky, hroty, placičky...Po zhojení otoku se vlákno zkracuje jednoduchým zastřižením.

ORGANICKÉ MATERIÁLY:

Mamutovina:

všechen materiál pro výrobu těchto šperků je těžen ze zmrzlé tundry severovýchodní Sibiře. Množství mamutích klů pohřbených podél arktického pásu pobřeží je podle Ruské Akademie Věd odhadován na 500.000 tun, což znamená, že se zde kdysi potulovalo až 5 milionů těchto zvířat. Mamut je klasifikován jako vyhynulý druh, fosilizované mamutí kly jsou vyňaty z Washingtonské dohody o ohrožených druzích a lze s nimi volně obchodovat po celém světě. Všechny šperky mají ověření pravosti a místa původu, jejich barva je bílá, nažloutlá, s mírnými modrozelenými a hnědými kazy způsobenými fosfáty železa, jež po vystavení UV záření představují nádhernou podívanou.

Buvolovina:

jedná se o šperky ručně vyřezávané z rohů vodních buvolů. Při získávání rohů nejsou zvířata zabíjena ani vystavována jakémukoliv utrpení. Jejich barevnost je různá, záleží na části rohu, ze které je šperk vyroben, nejčastější bývá kombinace bílé a hnědé, za čas ztmavnou a získají tím zajímavou patinu.

Jantar:

všechny tyto šperky jsou vyrobeny ze směsi 50% pravého Baltského jantaru a 50% syntetického jantaru. Jantar je považován za netečnou látku a je hojně využíván pro výrobu nejen piercingových šperků. V některých větších částech se vyskytují i mouchy a různý hmyz uvězněný před sto miliony let do této přírodní pryskyřice.

Dřevo:

tvrdší druhy dřev jako eben, mahagon, bambus, jakož i evropské odrůdy dřevin se dají použít jako výchozí materiál při výrobě šperků, ušních zátek, oblíbené je jejich prokládání drahými kovy na zvýraznění kontrastu mezi přírodním a uměle vytvořeným ušlechtilým materiálem. Díky své poréznosti jsou vhodné na nošení v letním období.

nahoru

Partneři Copyright © 2010 Kerere.cz. Design: Body Art Kerere and SURFACE.        Autorská práva.