Roztok slané vody je spolehlivým a zároveň neagresivním desinfekčním prostředkem. Nejlepší poměr je jedna polévková lžička mořské soli, je možno použít i sůl kuchyňskou, na 200 ml teplé vody. Roztok je třeba dobře rozmíchat, sůl by se měla beze zbytku rozpustit. Nepoužívejte roztok starší 48 hodin, je třeba vždy namíchat nový.
Tea Tree-čajovníkový olejČajovníkový olej získávaný z australského stromu Melaleuca alternifolia je nejsilnější známé přírodní antiseptikum. Má výrazné čistící účinky a silnou schopnost pronikat hluboko do poškozených tkání bez toho, že by ničil nově tvořené buňky. Nedráždí pokožku, není toxický a nemá žádné významné vedlejší účinky. Stačí jen malá kapička několikrát denně, jeho přehnané nanášení je zbytečné a může nově vznikající buňky spálit.
antibakteriální mýdlaNa našem trhu jsou dostupná různá antibakteriální mýdla například Protex, Safeguard. V lékárnách jsou k dostání i mýdla obsahující čajovníkový olej.
YchtoxilTakzvaná černá mast k dostání bez lékařského předpisu je vhodná na léčení piercingů v případě delšího hojení. Obsahuje jako hlavní účinnou látku dehet ichthamol, působí protizánětlivě, protisvědivě, zvyšuje kožní prokrvení a má mírný dezinfekční účinek.
BactrobanBactroban je lokální antibakteriální mast účinná proti mikroorganismům způsobujícím většinu kožních infekcí. Bactroban se výborně osvědčil při léčení lehkých infekcích piercingu a rovněž při odstraňování přebytečné jizevní tkáně. Jelikož se jedná o antibiotikum, je třeba jeho použití konzultovat s odborným lékařem. Je k dostání v lékárnách na lékařský předpis.
Izopropylalkohol-líhnedoporučuji jeho použití, protože velmi vysušuje pokožku.
peroxid vodíkunepoužívejte ho, má dezinfekční schopnosti, ale ničí nově vytvořenou tkáň.
Pokud máte alergie na některé složky doporučených prostředků, například na parabeny, je třeba zvolit jiné přípravky, které tyto alergeny neobsahují.